FESTYN RODZINNY 12 CZERWCA 2022

2022-06-04

FESTYN RODZINNY 12 CZERWCA 2022

Łączy nas miłość i rodzina”– to motto tegorocznego festynu rodzinnego, zaplanowanego na 12 czerwca br. na boisku przed plebanią.

Festyn organizuje nasza parafia we współpracy z Panem Wójtem Ryszardem Golcem, Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji z Niedrzwicy Dużej oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Niedrzwicy Dużej. Patronat honorowy objęli:Metropolita Lubelski abp. Stanisław Budzik, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Lubelski Zdzisław Antoń, Wydział Administracyjno-Gospodarczy Kurii Archidiecezji Lubelskiej oraz Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Wśród patronów medialnych mamy„Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” oraz TVP 3 Lublin.

Festyn będzie obfitował w liczne atrakcje, takie chociażby, jak: loteria fantowa- do wygrania 3 przeglądy samochodowe w serwisie Bosch i mycie aut, mycie aut w Niedrzwicy Dużej Route19, sprzęt Agd, kupony na zakupy do kwiaciarni w Niedrzwicy Kościelnej „Zielono Mi”, dewocjonalia i wiele innych cennych nagród, a także konkursy z nagrodami. Jednym z nich będzie konkurs pt.,,Najlepsze Ciasto Wójta i Plebana”: przewidziane są 3 miejsca i puchary oraz oczywiście nagrody. Odbędą się liczne gry, zabawy, dmuchańce dla dzieci, pokazy sprzętu służb mundurowych, takich jak: Policja, Straż Pożarna, Wojsko Polskie, będzie również Służba Medyczna ze szpitala w Bełżycach i możliwość zmierzenia poziomu cukru, ciśnienia itp. Przewidujemy też zwiedzanie wielkiego traktora, występy artystyczne, grill, poczęstunek w postaci ciasta, słodyczy, lodów, waty cukrowej. Specjalną atrakcję będzie stanowić Kuchnia Polowa, a w niej grochówka i bigos. Funkcję okolicznościowego akcentu pełnić będą kubki z nadrukiem festynu, wykonane przez firmę Avant. Jako atrakcję wieczoru przewidziano występy lokalnych artystów, zespołów, ale taż zacnych wykonawców i gości:„Loret”, „Swojacy”, „Prosto z Pola”, „Mała Wisełka”,Natalia Kosmowska uczestniczka programu The Voice Kids III i Szansy na Sukces, Eurowizji Junior 2020 oraz laureatka wielu prestiżowych konkursów. Naszą Parafiadę uświetnią również: Orkiestra Dęta OSP Niedrzwica Duża, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Niedrzwicy Kościelnej, Alte Maryjny, Zespół „Krajka”, Zespół Śpiewaczy ze Strzeszowic, Zespół Taneczny GOKSIR, Uczniowie Szkół Podstawowych z Sobieszczan, Warszawiaków, Niedrzwicy Kościelnej i Załucza, „Ale Babki” z Załucza i ukryta gwiazda wieczoru. Impreza rozpocznie się o 14.00 i potrwa do godziny 21.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu po jakże trudnym okresie pandemicznej izolacji. Celem naszego festynu jest wspólna zabawa, a także promowanie wartości rodzinnych oraz integracja społeczności gminnej. Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy.