OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 IV 2023, UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 IV 2023, UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Blask poranka wielkanocnego budzi w naszych sercach nadzieję i radość. Niech zwycięstwo Jezusa nad złem, grzechem i śmiercią stanie się dla nas mocą do pokonywania życiowych trudności, abyśmy powstali do nowego życia. Zmartwychwstały Chrystus niech Was i Wasze rodziny obdarzy miłością i pokojem.

2.Serdecznie dziękuję:
-Agnieszce, Sławomirowi i Filipowi Chromczakom, Agnieszce i Witoldowi Woźniakom, Grzegorzowi Bednarczykowi i ks. Piotrowi za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
-Marcie i Krzysztofowi Pietrzakom z NK za ufundowanie nowego tabernakulum do Ciemnicy,a Wojciechowi Pietrzakowi za jego wykonanie.
-osobom,które grabiły liście i sprzątały teren wokół kościoła
-Panu Grzegorzowi-szafarzowi i ceremoniarzowi za przygotowanie kościoła i liturgii Triduum Paschalnego.
-ministrantom i lektorom za gorliwy udział w Triduum Paschalnym.
-ks. Piotrowi za przygotowanie ministrantów.
- strażakom za wartę przy Grobie Pańskim i udział w procesji rezurekcyjnej
- orkiestrze
- Panu Organiście. -wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego. -adorującym Chrystusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim.

3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w niedzielę. Taca na KUL.Mszę św. o 11.30 będzie sprawował biskup Adam Bab.

4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Święto patronalne Caritas. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Caritas. Rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia.Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o 7.30. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o 18.00.

5. Prasa Katolicka-N,GN,MGN.

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła-Wiesława, Mariusz, Bartłomiej i Marcin Cielma. Jolanta i Wiesław Knieja. Edward Kuśmierz. Anna, Tomasz, Natalia i Emilia Kałdonek. Ofiara 80zł. Na sobotę na 8.30 zapraszamy-Anna Ożga. Andrzej Niezbecki. Waldemar Plewik. Bogdan Rudzki. Emilia Plewik. Daniel Plewik. Bogdan Plewik.
7. W piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ponieważ trwa oktawa Wielkanocy.

8. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego-Wiesława i Józef 100zł. Monika i Jerzy 40zł. Na potrzeby kościoła- Mirosław i Beata Chapscy 200zł.

9. Różaniec przed obrazem św. JPII w dni powszednie po Mszy św. o 7.30.

10. Msza św. i Nabożeństwo Uwielbienia Jezusa i Maryi w sobotę o 19.00.

11. W przyszłą niedzielę o 18.00 Msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. JPII.

12. W piątek  o 17.00 spotkanie z Kandydatami do bierzmowania, obecność obowiązkowa.

13. Zapowiedzi

-Rafał Wojtyła kaw. z Załucza par. tut. i Katarzyna Maria Połoncarz panna z Krasienina par. Narodzenia NMP.

-Tomasz Waldemar Krężołek kaw. z Niedrzwicy Kościelnej par. tut. i Dorota Maria Kuna panna z Niedrzwicy Dużej par. Podwyższenia Krzyża św.

14. Zmarli- Janusz Ostrowski z Sobieszczan. Marianna Ziomka z NK(ul. Krakowska). Pogrzeb w środę. 14.30-różaniec. 15.00-Msza św. pogrzebowa.